| Part Number | FCAS50SN60 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | IGBT |
| Configuration | 1 Phase |
| Current | 50A |
| Voltage | 600V |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Package / Case | 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm) |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: MODULE SPM FOR SRM 600V SPM20-BC
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: MODULE SPM FOR SRM 600V SPM20-BC
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC POWER MODULE 600V 50A 27PIN
In Stock: 0