| Part Number | ITR20001/T |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Sensing Distance | 0.197" (5mm) |
| Sensing Method | Reflective |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20mA |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Output Type | Phototransistor |
| Response Time | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-DIP (0.100", 2.54mm) |
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: OPTO INTERRUPTER
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: OPTO INTERRUPTER
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: OPTO INTERRUPTER
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: OPTO INTERRUPTER
In Stock: 0