| Part Number | EASR3212ABA1 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Color | Blue, Orange |
| Configuration | Independent |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | 40mcd Blue, 40mcd Orange |
| Lens Style/Size | Rectangle with Flat Top, 1.40mm x 1.25mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.3V Blue, 2V Orange |
| Current - Test | 10mA Blue, 10mA Orange |
| Viewing Angle | 130° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 470nm Blue, 605nm Orange |
| Wavelength - Peak | 468nm Blue, 611nm Orange |
| Features | - |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 1.25mm W |
| Height (Max) | 1.20mm |
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED ORANGE CLEAR 1206 SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED BLUE/ORG CLEAR 1206 SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED BLUE/ORG CLEAR 1206 SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED BLUE CLEAR 2SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED BLUE/RED CLEAR 1206 SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED GREEN/RED CLEAR 1206 SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED GREEN/RED CLEAR 1206 SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED GREEN/RED CLEAR 1206 SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED WHITE DIFFUSED 1206 SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED WHITE DIFFUSED 1206 SMD
In Stock: 0