| Part Number | EAHP3030WA2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Color | White, Warm |
| CCT (K) | 3465K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 107 lm (Typ) |
| Current - Test | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 6.4V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 111 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Current - Max | 240mA |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1212 (3030 Metric) |
| Supplier Device Package | 3030 |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.83mm) |
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED WARM WHITE 2725K 80CRI 1212
In Stock: 0