| Part Number | EAHP1215WA2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Chip On Board (COB) |
| Color | White, Warm |
| CCT (K) | 2700K |
| Wavelength | - |
| Configuration | Rectangle |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 710 lm (Typ) |
| Current - Test | 550mA |
| Temperature - Test | 25°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 12.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 103 lm/W |
| Current - Max | 750mA |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Viewing Angle | 115° |
| Features | - |
| Size / Dimension | 15.00mm L x 12.00mm W |
| Height | 2.00mm |
| Light Emitting Surface (LES) | 9.00mm Diameter |
| Lens Type | Domed |
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: HIGH POWER COB WHT
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED WARM WHITE 2725K 80CRI 1212
In Stock: 0