| Part Number | EAAY03QLA4-RYA0 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Color | Green, Red (x 4) |
| Wavelength - Peak | 575nm, 632nm |
| Configuration | 4 High |
| Current | 60mA Green, 60mA Red |
| Millicandela Rating | 32mcd Green, 50mcd Red |
| Viewing Angle | 60° |
| Lens Type | Diffused, White |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 3mm, T-1 |
| Voltage Rating | 2V Green, 2V Red |
| Mounting Type | - |
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: BI-LEVEL 3MM T1 YLW-GRN
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: BI-LEVEL 3MM T1 RED-GRN
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: BI-LEVEL 3MM T1 RED-RED
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: BI-LEVEL 3MM T1 GRN-GRN
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: BI-LEVEL 3MM T1 GRN-RED
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: QUAD-LEVEL 3MM T1 RED-BLU
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: QUAD-LEVEL 3MM T1 RED GRN
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: QUAD-LEVEL 3MM T1 BLU
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: QUAD-LEVEL 3MM T1 G-G-R-R
In Stock: 0
Manufacturer: Everlight Electronics Co Ltd
Description: SINGLE-LEVEL 3MM T1 GRN
In Stock: 0