| Part Number | M830310-10K |
|---|---|
| Part Status | Not For New Designs |
| Frequency Group | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type | Chip |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 1.39dBi |
| Power - Max | 500mW |
| Features | - |
| Termination | Solder |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Applications | Bluetooth |
Manufacturer: Ethertronics Inc.
Description: GPS DEMO BOARD 8X3X1.3MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ethertronics Inc.
Description: GPS ANTENNA 8X3X1.3MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ethertronics Inc.
Description: DEMO BOARD GPS 8X3X1.3MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ethertronics Inc.
Description: GPS ANTENNA 8X3X1.3MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ethertronics Inc.
Description: BLUETOOTH DEMO BOARD 8X3X1.3MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ethertronics Inc.
Description: BLUETOOTH ANTENNA 8X3X1.3MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ethertronics Inc.
Description: SAVVI IMD BLUETOOTH ANT 2.4GHZ
In Stock: 32000