| Part Number | ATM-10LP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Automotive |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32V |
| Response Time | Fast |
| Package / Case | Blade, Miniature (Low Profile) |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Melting I²t | - |
| Approvals | - |
| Operating Temperature | - |
| Color | Red |
| Size / Dimension | 0.430" L x 0.150" W x 0.347" H (10.92mm x 3.81mm x 8.81mm) |
Manufacturer: Astro Tool Corp
Description: TOOL INSERTION ANGLED 22 GA
In Stock: 0
Manufacturer: Panasonic Industrial Automation Sales
Description: ATM-100 CLIP ASSEMBLY
In Stock: 0