Home Product Index Circuit Protection Electrical, Specialty Fuses 3.6WDLSJ63
Eaton 3.6WDLSJ63
Part Number
3.6WDLSJ63
Manufacturer
Eaton
Description
FUSE 3.6KV 63A M/S
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Electrical, Specialty Fuses
Eaton
In Stock 39 pcs
Product Parameter
Part Number3.6WDLSJ63
Part StatusActive
Fuse Type-
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Response Time-
Applications-
Features-
Class-
Approvals-
Operating Temperature-
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Mounting TypeHolder
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension2.000" Dia x 11.500" L (50.80mm x 292.10mm)