| Part Number | 700SP7B10M7QEH |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Standard |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 3A (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Actuator Type | Round, Plunger |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Right Angle, Vertical, Rear |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
In Stock: 706
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
In Stock: 0
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V
In Stock: 0
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
In Stock: 828
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V
In Stock: 847
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
In Stock: 0
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
In Stock: 0
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V
In Stock: 0
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
In Stock: 0
Manufacturer: E-Switch
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V
In Stock: 0