Home Product Index Power Supplies - External/Internal (Off-Board) LED Drivers VLED15-230-1250
CUI Inc. VLED15-230-1250
Part Number
VLED15-230-1250
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-12V 1.25A
CUI Inc
In Stock 980 pcs
    13.04330/pcs
  • 50 pcs
Product Parameter
Part Number VLED15-230-1250
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 176VAC
Voltage - Input (Max) 265VAC
Voltage - Output 8 ~ 12 V
Current - Output (Max) 1.25A
Power (Watts) 15W
Ratings -
Operating Temperature -30°C ~ 90°C
Efficiency -
Termination Style Wire Leads
Size / Dimension 3.21" L x 2.21" W x 1.10" H (81.0mm x 56.0mm x 27.0mm)