CUI Inc. DPD240040-P13P
Part Number
DPD240040-P13P
Manufacturer
CUI Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
AC DC Desktop, Wall Adapters
CUI Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberDPD240040-P13P
Part StatusObsolete
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)400mA
Power (Watts)9.6W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency-
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.06" L x 2.19" W x 1.77" H (77.6mm x 55.6mm x 45.0mm)