Home Product Index Relays I/O Relay Modules - Input X4IDC24D
Crydom Co. X4IDC24D
Part Number
X4IDC24D
Manufacturer
Crydom Co.
Description
INPUT MODULE DC 32MA 24VDC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
I/O Relay Modules - Input
Crydom Co.
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberX4IDC24D
Part StatusObsolete
TypeDC
ColorWhite
StyleX4
Voltage - Input3.3 ~ 32VDC (24VDC Nom)
Current - Input32mA
Logic Supply Voltage (Output)24VDC (18 ~ 32VDC)
Logic Supply Current (Output)14mA