Home Product Index Relays Solid State Relays UPD2415DF-10
Crydom Co. UPD2415DF-10
Part Number
UPD2415DF-10
Manufacturer
Crydom Co.
Description
SSR DUAL SPST-NO 240VAC 15A QC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Solid State Relays
Crydom Co.
In Stock 463 pcs
    29.27025/pcs
  • 20 pcs
Product Parameter
Part NumberUPD2415DF-10
Part StatusActive
CircuitDPST (2 Form A)
Output TypeAC
On-State Resistance (Max)-
Load Current15A
Voltage - Input3 ~ 15VDC
Voltage - Load24 ~ 280 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Related Products
UPD2415
Manufacturer: Crydom Co.
Description: SSR SPST-NO 240VAC 15A PHASE PCB