Home Product Index Relays Solid State Relays H12WD48110-10
Crydom Co. H12WD48110-10
Part Number
H12WD48110-10
Manufacturer
Crydom Co.
Description
RELAY SSR 110A 480VAC AC OUT PNL
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Solid State Relays
Crydom Co.
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberH12WD48110-10
Part StatusObsolete
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
On-State Resistance (Max)-
Load Current110A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 660 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseHockey Puck
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Related Products
H12WD48110
Manufacturer: Crydom Co.
Description: RELAY SSR 110A 480VAC AC OUT PNL