Home Product Index Relays Solid State Relays DP4R60D60B
Crydom Co. DP4R60D60B
Part Number
DP4R60D60B
Description
RELAY SSR CONTACTOR 60A 48V
Crydom Co.
In Stock 10 pcs
    204.91000/pcs
  • 10 pcs
Product Parameter
Part NumberDP4R60D60B
Output TypeDC
On-State Resistance (Max)5 mOhm
Load Current60A
Voltage - Input4.5 ~ 15VDC
Voltage - Load1 ~ 48 V