Home Product Index Relays Solid State Relays CWD24125S
Crydom Co. CWD24125S
Part Number
CWD24125S
Manufacturer
Crydom Co.
Description
RELAY SSR PANEL MOUNT
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Solid State Relays
Crydom Co.
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberCWD24125S
Part StatusObsolete
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance (Max)-
Load Current125A
Voltage - Input3 ~ 32VDC
Voltage - Load24 ~ 280 V