Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes TV02W150-G
Comchip Technology TV02W150-G
Part Number
TV02W150-G
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123
Product Parameter
Part NumberTV02W150-G
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.2A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)