Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes TV02W141-G
Comchip Technology TV02W141-G
Part Number
TV02W141-G
Description
TVS DIODE 140VWM 224VC SOD123
Product Parameter
Part NumberTV02W141-G
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)140V
Voltage - Breakdown (Min)155V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp224V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)890mA
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)