Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes CPDA10R3V3U-HF
Comchip Technology CPDA10R3V3U-HF
Part Number
CPDA10R3V3U-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 3.3VWM 9.8VC DFN
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
TVS - Diodes
Comchip Technology
Product Parameter
Part NumberCPDA10R3V3U-HF
Part StatusActive
TypeSteering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels4
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp9.8V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4A (8/20µs)
Power - Peak Pulse39.2W
Power Line ProtectionYes
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency0.4pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)