Home Product Index Discrete Semiconductor Diodes - Rectifiers - Single CDBZ310200-HF
Comchip Technology CDBZ310200-HF
Part Number
CDBZ310200-HF
Description
DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO277
Product Parameter
Part NumberCDBZ310200-HF
Part StatusActive
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-277, 3-PowerDFN
Supplier Device PackageTO-277 (Z3)
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Related Products
CDBZ310200-HF
Manufacturer: Comchip Technology
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO277