Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV15C8V0JB-HF
Comchip Technology ATV15C8V0JB-HF
Part Number
ATV15C8V0JB-HF
Description
TVS DIODE 8VWM 13.6VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberATV15C8V0JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8V
Voltage - Breakdown (Min)8.89V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)110.29A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)