Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV15C100JB-HF
Comchip Technology ATV15C100JB-HF
Part Number
ATV15C100JB-HF
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberATV15C100JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)88.24A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)