Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV15C6V0JB-HF
Comchip Technology ATV15C6V0JB-HF
Part Number
ATV15C6V0JB-HF
Description
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberATV15C6V0JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)6V
Voltage - Breakdown (Min)6.67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp10.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)145.63A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)