Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV15C160JB-HF
Comchip Technology ATV15C160JB-HF
Part Number
ATV15C160JB-HF
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberATV15C160JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
Voltage - Breakdown (Min)17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)57.69A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)