Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV06B780J-HF
Comchip Technology ATV06B780J-HF
Part Number
ATV06B780J-HF
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Product Parameter
Part NumberATV06B780J-HF
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.76A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)