Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV06B280J-HF
Comchip Technology ATV06B280J-HF
Part Number
ATV06B280J-HF
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Product Parameter
Part NumberATV06B280J-HF
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)13.22A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)