Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV02W121B-HF
Comchip Technology ATV02W121B-HF
Part Number
ATV02W121B-HF
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SOD-123
Product Parameter
Part NumberATV02W121B-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
Voltage - Breakdown (Min)133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.04A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)