| Part Number | HDS001R |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating | 1mA (DC) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 5V |
| Actuator Type | Angled Toggle (Detector) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
| Operating Force, Torque | 30gf |
| Release Force | - |
| Pretravel | 0.007" (0.17mm) |
| Differential Travel | - |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 12BIT HYB I&V OUTPUT DIP
In Stock: 22
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 50W TOP PORT 86.5DB
In Stock: 0
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 60W TOP PORT 88.6DB
In Stock: 0
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 25W TOP PORT 84.4DB
In Stock: 0
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 75W TOP PORT 88DB
In Stock: 0
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 75W TOP PORT 88.6DB
In Stock: 0
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 70W TOP PORT 86.7DB
In Stock: 0
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 50W TOP PORT 87DB
In Stock: 0
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 40W TOP PORT 88.1DB
In Stock: 0
Manufacturer: Peerless by Tymphany
Description: SPEAKER 8OHM 50W TOP PORT 87.8DB
In Stock: 0