| Part Number | DM22J12S205Q |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | DPST |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 3A (AC) |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Actuator Type | Concave (Curved) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | No Marking |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.20mm x 12.90mm |
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: DM2200 433.92 MHZ DEVELOPMENT KI
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: RF TXRX MODULE ISM<1GHZ HELICAL
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: DM2200 916.5 MHZ DEVELOPMENT KIT
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: RF TXRX MODULE ISM<1GHZ WHIP ANT
In Stock: 0
Manufacturer: Murata Electronics North America
Description: RF TXRX MODULE ISM<1GHZ WHIP ANT
In Stock: 0