| Part Number | 1201M2S3CBE2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | DPDT |
| Contact Timing | Not Specified |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC | 20V |
| Voltage Rating - DC | 20V |
| Actuator Type | Standard |
| Actuator Length | 5.08mm |
| Contact Material | Copper |
| Contact Finish | Gold |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Features | Black Actuator, Epoxy Sealed Terminals |
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE
In Stock: 0
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: J7KNA-AR-40 110, RELAY FORCE GUI
In Stock: 0
Manufacturer: Weidmuller
Description: INSERT FEMALE 6POS+1GND CRIMP
In Stock: 117
Manufacturer: Molex Connector Corporation
Description: CONN D-SUB 9POS WITH PROG PORT
In Stock: 0
Manufacturer: Molex Connector Corporation
Description: CONN D-SUB 9PIN ATTCH VERT/H
In Stock: 0