| Part Number | CMST3904 BK |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 10mA, 1V |
| Power - Max | 275mW |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 40V 0.6A SOT323
In Stock: 921000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 30V 50MA SOT323
In Stock: 87000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 40V 0.2A SOT-323
In Stock: 36000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS PNP 50V 0.05A SOT323
In Stock: 33000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS PNP 60V 0.6A SOT323
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS PNP 40V 0.2A SOT323
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 40V 0.2A SOT-323
In Stock: 15000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS PNP 50V 0.05A SOT323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 40V 0.6A SOT323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS PNP 60V 0.6A SOT323
In Stock: 0