| Part Number | CMLT2907A BK |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V |
| Power - Max | 350mW |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Supplier Device Package | SOT-563 |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 60V 1A SOT563
In Stock: 6000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS 2NPN 40V 0.6A SOT563
In Stock: 795000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS PNP 60V 0.2A SOT563
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS NPN 60V 0.2A SOT563
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT563
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS 2PNP 60V 0.6A SOT563
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS ARRAY 60V 0.2A SOT563
In Stock: 144000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS 2NPN 40V 0.6A SOT563
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS 2PNP 40V 0.2A SOT563
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS 2PNP 60V 0.6A SOT563
In Stock: 0