| Part Number | CMHZ5259B TR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 39V |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 30V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123 |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123
In Stock: 6000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123
In Stock: 6000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
In Stock: 45000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 12V 500MW SOD123
In Stock: 12000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123
In Stock: 105000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 1.8V 500MW SOD123
In Stock: 0