| Part Number | CLL5230B TR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.7V |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 19 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 2V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25V @ 200mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
| Supplier Device Package | SOD-80 |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
In Stock: 7500
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 3V 500MW SOD80
In Stock: 40000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80
In Stock: 27500
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80
In Stock: 2500
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80
In Stock: 2500
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD80
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80
In Stock: 0