| Part Number | UPC8232T5N-A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 1575.42MHz |
| P1dB | -21dBm |
| Gain | 15dB ~ 19dB |
| Noise Figure | 0.95dB |
| RF Type | GPS |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 3.3 V |
| Current - Supply | 3mA |
| Test Frequency | 1575.42MHz |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 6-TSON |