| Part Number | CPPX4-A5BC |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | XO (Standard) |
| Programmable Type | Blank (User Must Program) |
| Available Frequency Range | 500kHz ~ 133MHz |
| Function | Enable/Disable, Standby |
| Output | CMOS, TTL |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Stability (Total) | ±100ppm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 45mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can) |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Height | 0.220" (5.60mm) |
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: OSC BLANK HALF SIZE 25PPM
In Stock: 512
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: OSC BLANK FULL SIZE 100 OR 50PPM
In Stock: 0
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: OSC BLANK HALF SIZE 25PPM
In Stock: 0
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: OSC BLANK HALF SIZE 100 OR 50PPM
In Stock: 1017
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: OSC BLANK 5X7 SMD 25PPM
In Stock: 1760
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: OSC BLANK 5X7 SMD 100 OR 50PPM
In Stock: 2489
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: OSC BLANK J-LEAD SMD 25PPM
In Stock: 491
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: OSC BLNK J-LEAD SMD 100 OR 50PPM
In Stock: 0