| Part Number | CT3874-100-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Configuration | BNC to Banana |
| 1st Connector | BNC, Male Plug |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Stackable (2) |
| Cable Length | 39.4" (1000.00mm) |
| Wire Gauge | - |
| Cable Type | - |
| Voltage - Rated | 600V, 1000V |
| Current Rating | 3A |
| Temperature Range | 32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C) |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Color | Black Cable, Red BNC, Black and Red Leads |
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In Stock: 34
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In Stock: 53
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In Stock: 43
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In Stock: 18
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 39.4"
In Stock: 30
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 39.4"
In Stock: 11
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In Stock: 28
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In Stock: 29