| Part Number | CT3802-60-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Stacking Method | Non Stackable |
| Configuration | Banana to Alligator |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Sheathed |
| 2nd Connector | Alligator Clip, Insulated |
| Cable Length | 24.0" (609.60mm) |
| Type | Patch Cord |
| Contents | 1 Lead, Red |
| Material - Insulation | Silicone |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Voltage - Rated | 300V |
| Ratings | CAT II 300V |
| Current Rating | 10A |
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In Stock: 34
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In Stock: 53
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In Stock: 43
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In Stock: 18
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 39.4"
In Stock: 30
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 39.4"
In Stock: 11
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In Stock: 28
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In Stock: 29