| Part Number | NL67C2R |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Neon |
| Lamp Color | Red |
| Lens Color | Red |
| Lens Transparency | Fresnel |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage | 105 V ~ 130 V |
| Current | 20mA |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.50" (12.70mm) |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 16.00mm |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: NL6000MOAC_HSTL_18M 200MHZ 1.0V
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: NL6000MOAC_HSTL_18M 266MHZ 1.0V
In Stock: 0