| Part Number | LE276C39017 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | LED |
| Lamp Color | Amber |
| Lens Color | Amber |
| Lens Transparency | Diffused |
| Ratings | DC |
| Voltage | 12V |
| Current | 20mA |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.37" (9.40mm) |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | - |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |