| Part Number | LE177C3902 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | LED |
| Lamp Color | Green |
| Lens Color | Green |
| Lens Transparency | Diffused |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage | 2.1V |
| Current | 20mA |
| Panel Cutout Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 0.50" (12.70mm) |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top |
| Millicandela Rating | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Viewing Angle | - |
| Termination Style | - |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
Manufacturer: Bulgin
Description: INDICATOR LIGHT 2.1V LED GREEN
In Stock: 0
Manufacturer: Bulgin
Description: INDICATOR LIGHT 12V LED GREEN
In Stock: 0
Manufacturer: Bulgin
Description: INDICATOR LIGHT 24V LED GREEN
In Stock: 0