| Part Number | BEP01SGG0 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Container Type | Box |
| Size / Dimension | 3.157" L x 2.866" W (80.20mm x 72.80mm) |
| Height | 2.087" (53.00mm) |
| Area (L x W) | 9.05" (58.4cm) |
| Design | Cover Included |
| Material | Plastic, Polycarbonate |
| Color | Gray |
| Thickness | - |
| Features | Knockouts, PCB Supports |
| Ratings | IP67 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |