| Part Number | MSA-2011-TR1G |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 0Hz ~ 1GHz |
| P1dB | 9dBm (7.9mW) |
| Gain | 15dB ~ 16.2dB |
| Noise Figure | 4.3dB |
| RF Type | ISM |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 6 V |
| Current - Supply | 20mA ~ 40mA |
| Test Frequency | 1GHz |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA |
| Supplier Device Package | SOT-143-4 |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 40MA SOT-143
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP MMIC BIPOLAR 40MA SOT-143
In Stock: 0