| Part Number | IAM-93516-TR2 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| RF Type | General Purpose |
| Frequency | 400MHz ~ 3GHz |
| Number of Mixers | 1 |
| Gain | 9.4dB |
| Noise Figure | 11.6dB |
| Secondary Attributes | - |
| Current - Supply | 111.2mA |
| Voltage - Supply | 5V |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-LPCC (3x3) |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC MIXER 800MHZ-6GHZ DWN SOT363
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC MIXER 800MHZ-6GHZ DWN SOT363
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC MIXER 800MHZ-6GHZ DWN SOT363
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC MIXER 400MHZ-3GHZ DWN 16LPCC
In Stock: 0