| Part Number | HSML-A461-W40M1 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Color | Orange |
| Configuration | - |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | 1850mcd |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 2.20mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Current - Test | 50mA |
| Viewing Angle | 50° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 605nm |
| Wavelength - Peak | 609nm |
| Features | - |
| Package / Case | 4-PLCC |
| Supplier Device Package | 4-PLCC |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Height (Max) | 3.87mm |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD
In Stock: 36000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD
In Stock: 18000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD
In Stock: 0