Home Product Index Discrete Semiconductor Transistors - Bipolar (BJT) - RF AT-32011-TR1G
Broadcom Limited AT-32011-TR1G
Part Number
AT-32011-TR1G
Manufacturer
Broadcom Limited
Description
IC TRANS NPN BIPOLAR SOT-143
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Broadcom Limited
Product Parameter
Part NumberAT-32011-TR1G
Part StatusActive
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)5.5V
Frequency - Transition-
Noise Figure (dB Typ @ f)1dB ~ 1.3dB @ 900MHz
Gain12.5dB ~ 14dB
Power - Max200mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce70 @ 2mA, 2.7V
Current - Collector (Ic) (Max)32mA
Operating Temperature150°C (TJ)