Home Product Index Capacitors Capacitor Networks, Arrays W2A4YA201KAT2F
AVX Corporation W2A4YA201KAT2F
Part Number
W2A4YA201KAT2F
Description
CAP ARRAY 200PF 16V NP0 0508
Product Parameter
Part Number W2A4YA201KAT2F
Part Status Active
Capacitance 200pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.94mm)