Home Product Index Filters Feed Through Capacitors 9900F-381-6020
API Technologies Corp 9900F-381-6020
Part Number
9900F-381-6020
Manufacturer
API Technologies Corp
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 200V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Feed Through Capacitors
API Technologies Corp
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number9900F-381-6020
Part StatusDiscontinued at Digi-Key
Capacitance100pF
Tolerance-
Voltage - Rated200V
Current10A
DC Resistance (DCR) (Max)5 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Insertion Loss3dB @ 100MHz
Temperature Coefficient-
Ratings-
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseAxial, Bushing
Size / Dimension0.156" Dia x 0.340" L (3.96mm x 8.64mm)