Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors S1008R-822K
API Delevan Inc. S1008R-822K
Part Number
S1008R-822K
Description
FIXED IND 8.2UH 240MA 1.9 OHM
API Delevan Inc
    1.01040/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberS1008R-822K
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating240mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant32MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA